Nazwisko może wpłynąć na nasze znajomości?

Wszyscy wiemy, że natura ludzka jest niezwykle skomplikowana. Niemniej jednak cały czas można usłyszeć o informacjach, które zaskakują, żeby nie powiedzieć czegoś więcej. Za przykład może posłużyć choćby ocenianie cudzego nazwiska.

Czy nazwisko ma znaczenie?

Relacje z innymi to temat, o którym można rozmawiać i rozmawiać. Jedni mają więcej znajomych, natomiast inni mniej. Nie ma też co ukrywać, że są osoby bardziej rozrywkowe i takie, które lepiej czują się w skromnym towarzystwie. To wszystko jest zrozumiałe.

Można więc stwierdzić, że relacje z innymi to coś, na co da się wpłynąć. Niemniej sytuacja może okazać się bardziej skomplikowana, niż się zdaje. Krótko mówiąc, chodzi o nazwisko, czyli coś, na co się nie miało żadnego wpływu. Niektórzy mogą teraz powiedzieć, że nazwisko można zmienić i jest to rzecz jasna prawda. Z drugiej strony musimy jednak pamiętać, że mowa o czymś, co najprostsze nie jest. Do tego nie sposób zapomnieć o rodzinie – nie trzeba chyba dodawać, że trudno przypuszczać, aby członkowie rodziny się cieszyli.

Wracając do najważniejszego, od razu może pojawić się pytanie, co ma nazwisko do zachowania człowieka? Oczywiście nic nie ma, ale w 2012 roku naukowcy z Uniwersytetu w Melbourne, Leuven i Nowego Jorku przeprowadzili niezwykle ciekawy eksperyment. Eksperyment, z którego wynikło, że osoby mające trudne do wymówienia nazwiska były gorzej oceniane. Szokujące, prawda?

Nazwisko nie powinno mieć znaczenia dla relacji, ale jak się okazuje, może mieć. Jakkolwiek to brzmi, miejmy to na uwadze.

Treści lifestylowe znajdziesz także pod tym adresem.