Miłość pobudza kreatywność i jest nałogiem?

Można przypuszczać, że wszyscy doskonale wiedzą, czym jest miłość. Niemniej jednak nie oznacza to tego, że mowa o temacie, który jest jasny. Można wręcz powiedzieć, że mowa o temacie, który może wzbudzać wiele wątpliwości.

Przykładem kreatywność

Wystarczy skoncentrować się na kreatywności – wiele osób może powiedzieć, że kreatywność nie ma nic wspólnego z miłością, ale rzeczywistość przedstawia się inaczej. Rzeczywistość przedstawia się tak, że miłość wzbudza kreatywność i sprawia, że dochodzi do zmiany sposobu postrzegania rzeczywistości. Zresztą czasem można usłyszeć różne sformułowania, które do tego nawiązują.

Szczegóły to coś, do czego nie sposób się odnieść (sprawa indywidualna), aczkolwiek na pewno musimy uwzględniać emocje i doświadczenia. Trzeba też pamiętać o tym, że chodzi o uczucia, które najlepiej przedstawić za pomocą sztuki. Można nawet dodać, że wszelkie formy sztuki to idealne środki.

Usprawiedliwienia dla drugiej osoby

Nie ma też co ukrywać, że przy miłości często mówi się o tym, iż ktoś nie myśli realnie – chodzi o usprawiedliwienia dla partnera czy partnerki. Czy też nie tylko usprawiedliwienia – niejednokrotnie słyszy się o tym, że ktoś do kogoś nie pasuje. Złośliwi mogą nawet mówić o głupocie.

To wszystko jest znane, ale musimy pamiętać o tym, że różne sytuacje można przedstawiać na różne sposoby. Prawdziwa i namiętna miłość charakteryzuje się tym, że jest ciągła – aktualne chwile nie mają znaczenia. Można też powiedzieć, że jest to bardzo silny nałóg, a zerwać z nałogiem nigdy nie jest łatwo.