Odpoczynek bez wyjazdu

Nie ma co ukrywać, że odpoczynek może kojarzyć się z jakimś wyjazdem. Takie skojarzenie jest jak najbardziej zrozumiałe, ale warto też pamiętać o innych możliwościach. Można odnieść wrażenie, że czasem zapominamy o tym, co jest bardzo blisko.

Co wiemy?

Można też powiedzieć, że wszystko sprowadza się do świadomości. Weźmy sobie pod uwagę znaczenie nerwu błędnego – czy zdajemy sobie sprawę ze znaczenia tego nerwu? Dla niezorientowanych – chodzi o najdłuższy nerw i to nerw, który odpowiada za zawiadywanie parasympatycznym układem nerwowym. Mówiąc najprostszym językiem, jest to bardzo ważne miejsce, które trzeba pobudzić. Co więcej, jest to stosunkowo proste – wystarczy choćby głośny śmiech czy prysznic.

Ciekawym pomysłem jest też odejście od codziennego rytuału. Szczegóły nie mają znaczenia – umysł uwielbia mierzyć się z czymś nowym. Nowości są ekscytujące i dodają energii. Warto też pamiętać o tym, że pomóc może rezygnacja z telefonu komórkowego (smartfona). Znaczenie tego urządzenia jest ogromne, ale musimy również mieć na uwadze drugą stronę tego wszystkiego – mowa o urządzeniu, które potrafi zmęczyć. Pewnie nie często się o tym mówi, ale czy to ma jakieś znaczenie?

Dobrze też pamiętać o redukowaniu niepotrzebnych bodźców. Być może wydaje się to czymś trudnym, ale rzeczywistość przedstawia              się zupełnie inaczej. Weźmy sobie pod uwagę telewizor, która gra bez potrzeby – jeżeli nikt nie ogląda telewizora, trzeba wyłączyć. Analogicznie przy czasie poświęconym na relaks – jeżeli oglądasz film, postaraj się o odpowiednią głośność. Pewnie brzmi to banalnie, ale fakty są takie, że mowa o czymś, co nie zawsze się udaje.

Oczywiście to tylko przykłady. Przykłady, które pokazują, że odpoczynek może wiązać się z różnymi okolicznościami.

Informacje związane z życiem codziennym znajdziesz także tutaj.