Do czego wykorzystujemy internet?

Czy wykorzystujemy możliwości, jakie daje nam internet? Wykorzystywanie internetowych opcji to sprawa, którą należy określić dyskusyjną. Oczywiście trudno odnosić się do konkretów – każda osoba jest inna.

Media społecznościowe

Świetnym tego dowodem są media społecznościowe – w końcu dają nam ogromne możliwości. Można powiedzieć, że wszyscy jesteśmy jedną wspólnotą. Niemniej jednak warto zadać sobie pytanie, jaki mamy wybór? Czy nie jest przypadkiem tak, że wybór jest zbyt duży? Choć w zasadzie można nie mówić o wyborze, ponieważ konto może zostać założone wszędzie. Dobrze też zwrócić uwagę na osoby, które są popularne dzięki mediom społecznościowym. Krótko mówiąc, z czego wynika popularność tych ludzi? Wielu ludzi marzy o popularności, a nie wszystkim się udaje. Możemy też powiedzieć, że niektóre osoby są popularne, choć na to nie zasługują. Każda osoba ma prawo do własnego zdania, ale jedno jest pewne – nic nie dzieje się bez przyczyny.

Wartościowe treści

Z drugiej strony mamy mnóstwo wartościowych treści. Treści przydatnych w przeróżnych okolicznościach. Wystarczy wziąć sobie za przykład naukę angielskiego – nauka języków obcych jest jak najbardziej możliwa. Oczywiście nie jest łatwa, ale to już temat na inną opowieść. Zresztą mamy świetną analogię z nauką zdalną – nauka zdalna nie jest w stanie zastąpić stacjonarnej.

Rzecz jasna wartościowe rzeczy można znaleźć też w mediach społecznościowych. Raczej nie są tam zbyt popularne, ale jakie to ma znaczenie?

Zachowanie rozsądku

Internet może być powodem wielu konfliktów. To zrozumiałe, aczkolwiek na koniec wszystko sprowadza się do podejmowanych decyzji. Chodzi o świadomość (czy wręcz ustalenie priorytetów) – trzeba wiedzieć, co jest kluczowe.