Co zamiast Messengera, Facebooka i SMS-ów? Postaw na bezpieczny komunikator, który dba o Twoją prywatność

Fakt, że pewne komunikatory są popularne, nie oznacza, że dysponują wystarczającymi zabezpieczeniami

Coraz więcej słyszy się o tym, że znane komunikatory i portale społecznościowe udostępniają koncernom technologicznym masę danych o ich użytkownikach. Znacznie więcej niż wiedziały o tym osoby, które każdego dnia z nich korzystały. Co więcej, dochodziło również do wycieków samych wiadomości, które, jak się okazuje, nie były przypadkowe, a wręcz przeciwnie – wypływ danych był planowany.

To niemoralne i nieuczciwe posunięcia, które nie powinny mieć miejsca. Chociaż część użytkowników nadal pozostaje przy zagrożonych aplikacjach, inni pragną zmian – oczywiście zmian na lepsze. Wybór bezpiecznej aplikacji wiąże się z ograniczeniem przejawów inwigilacji osób trzecich w naszych urządzeniach. Ponadto godne zaufania programy są w stanie blokować rejestrowanie ekranu, śledzenie naszej lokalizacji oraz przechwytywanie połączeń i korespondencji.

Pozbądź się obaw o swoją prywatność – wybierz bezpieczny komunikator

Rynek komunikacji internetowej serwuje nam każdego roku coraz więcej aplikacji, które pretendują do miana bezpiecznych. Warto jednak uważać na zapewnienia autorów takich komunikatorów, ponieważ mogą być nieprawdziwe. Należy dokładnie sprawdzić, w jakie zabezpieczenia zostały wyposażone oraz co sprawia, że są godne zaufania.

Komunikator UseCrypt Messenger został przetestowany przez ekspertów mogących pochwalić się globalną renomą w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. To aplikacja, która oferuje użytkownikom masę zabezpieczeń, które wpływają na wysoki stopień ochrony prywatności. UseCrypt Messenger jako jeden z nielicznych na świecie szyfruje bazę danych, która zapisana jest w pamięci smartfona. Wiąże się to z całkowitym zabezpieczeniem informacji, takich jak treści rozmów, rejestry połączeń oraz nagrania wideorozmów.

UseCrypt Messenger – zabezpieczenia, które dbają o prywatność

Autorzy aplikacji potraktowali temat prywatności bardzo poważnie, przez co serwery komunikatora nie biorą udziału w procesie kryptograficznym. Mówiąc prościej, oznacza to, że serwery nie przechowują informacji o adresach IP użytkowników ani innych danych. Co więcej, tylko osoby, które uczestniczą w danej konwersacji, mogą rozszyfrować przesyłane treści. Aplikacja posługuje się m.in. szyfrowaniem end-to-end, które sprawia, że bez odpowiedniego klucza nie da się przeczytać korespondencji.

Aplikacje wyposażono także w hasło, które jest różne od tego, które chroni dostęp do samego urządzenia. Ponadto, kiedy odinstalujemy komunikator, przypisywany do niego klucz szyfrujący zostaje również wymazany. Przez co nikt nigdy nie będzie mógł dostać się do informacji i je odczytać.

UseCrypt Messenger obfituje w multum zabezpieczeń, które są w stanie zablokować złośliwemu oprogramowaniu dostęp do naszych danych, a także funkcjonalności takich jak m.in. mikrofon, kamera i głośnik. To kompleksowa ochrona, z której warto skorzystać.