Nie umiesz tańczyć?

Nie umiesz tańczyć i z zazdrością patrzysz na znajomych, którzy szaleją na parkiecie? Pojawia się zazdrość i rozgoryczenie?

Zazdrość czy rozgoryczenie to reakcje, które jak najbardziej można zrozumieć, ale nie są to reakcje, z którymi należy się godzić. Nic nie dzieje się bez przyczyny.

To tak jak np. z poznawaniem dziewczyn – jednym przychodzi to bez trudu, inne osoby kosztuje wiele nerwów. Niemniej jednak każda osoba ma szansę znaleźć prawdziwą miłość.

Pozwól sobie pomóc

Jeżeli nie potrafisz tańczyć, przede wszystkim pozwól sobie pomóc. Jeżeli chcesz zmian, musisz poczynić pewne kroki (choćby zapisać się na kurs tańca). Kiedy nic się robi, zmian nie będzie. Teoretycznie proste, ale w praktyce jakby niektórzy o tym zapominali.

Pozytywne nastawienie, chęci i wiara w siebie to czynniki, od których należy zacząć. To podstawa pozwalająca na działanie.

Z czym kojarzy się taniec?

Jakie masz skojarzenia z tańcem? Patrząc pod kątem faktów, taniec powinien kojarzyć się z radością, przyjemnością i doskonałą gimnastyką. W ogóle warto zadać sobie pytanie, czego chcę się nauczyć?

Mówienie o nauce tańca to dość ogólne pojęcie. Jedna osoba może uczyć się tańczyć ze względu na wesele, innej może zależeć na profesjonalizmie. Skoro już pojawiło się wesele, pomyśl o pierwszym tańcu, wszak ślub to wydarzenie, o którym raczej wszyscy myślą (prędzej lub później).

Skupmy się już na podjęciu decyzji – jeżeli zdecydujesz się na naukę tańca, już samo to jest bardzo istotne. Świadomość jest bardzo ważna. Poza tym wspomniany już wcześniej kurs tańca – uczenie się tańca nie musi mieć związku z uczęszczaniem na kurs. Dokładnie mówiąc, zastanów się nad tym, czy znasz kogoś, kto dobrze tańczy. Jeżeli jest taka osoba, kurs może okazać się zbędny. Oczywiście to wszystko jest dość ogólne (liczą się umiejętności tej osoby, Twoje oczekiwania i Twoje podejście – nauka w dużej grupie może wiązać się ze sporym stresem).

Czekanie na efekty

Warto jeszcze podkreślić, że na efekty zawsze trzeba poczekać. Wydaje się, że czasem można o tym zapomnieć, szczególnie wtedy, kiedy początek nie jest łatwy.

Pamiętaj o tym, kurs tańca to swego rodzaju inwestycja. Jeżeli będziesz się starać, nauka na pewno okaże się opłacalna.