Spełnianie marzeń

Można przypuszczać, że wszyscy mamy jakieś marzenia. Naturalnie nie ma w tym nic dziwnego, ale uczciwie trzeba powiedzieć, że marzenia nie zawsze się spełniają. Warto więc zadać sobie pytanie, z czym się to wiąże?

Różne sytuacje

Oczywiście nie ma wzoru, który gwarantowałby zrealizowanie wszelkich marzeń. Niemniej jednak dobrze zdawać sobie sprawę z tego, jakie są realia. Niektóre rzeczy można zmienić na lepsze.

Weźmy sobie pod uwagę narzekanie. Ktoś może stwierdzić, że nie ma się z czego cieszyć, ale jakie to ma znaczenie? Czy narzekanie w jakikolwiek sposób pomaga? Narzekanie nie sprawia, że jest w jakikolwiek sposób łatwiej. Można wręcz powiedzieć, że mamy do czynienia z zupełnie niepotrzebną stratą energii. Lepiej energię spożytkować na teraźniejszość i przyszłość. Przeszłość może być bolesna, ale tego już się nie zmieni. Mowa o czymś, co po prostu trzeba zaakceptować (choć rzecz jasna może nie być to proste).

Dobrze też zadać sobie pytanie, jak wyczuć, że ktoś jest smutny czy sfrustrowany? Oczywiście możliwości są różne i wśród tych możliwości mamy język. Tak, język odzwierciedla nasze uczucia. Co za tym idzie, może warto wysławiać się inaczej? Brzmi to pewnie dziwnie, ale wypada spróbować. Sytuacja z gatunku tych, kiedy można wyłącznie coś zyskać.

Na temat zmian można mówić jeszcze długo, ale zatrzymamy się już tylko przy usprawiedliwianiu. Czy nie jest przypadkiem tak, że często szuka się różnego rodzaju wymówek? Jest to bardzo wygodne podejście, które niestety, nie sprzyja realizacji marzeń. Osiągnięcie sukcesu wymaga poświęceń!

Jak patrzysz na to wszystko? Widzisz coś, co wypadałoby zmienić? Jeżeli widzisz błędy, weź pod uwagę, że nigdy nie jest za późno na zmianę.