Jak przygotować ogród do nadchodzącej zimy?

Lato w ogrodzie dobiegło końca, przyszła jesień a wraz z nią chłodniejsze dni. Warto jak najszybciej jeszcze przed pierwszymi przymrozkami pomyśleć jak przygotować swój ogród do nadchodzącej zimy.

Jak przygotować ogród do zimy?

Posiadacze ogrodu dobrze wiedzą, że również w okresie jesienno-zimowym wymaga on lewego nakładu pracy. Jeżeli wiosną chcemy znowu cieszyć się zdrową zielenią trawy i świeżymi pędami roślin.

Przede wszystkim trzeba pamiętać o okryciu lub przykryciu roślin, które mają płytkie korzenie. Wczesną jesienią, zwłaszcza, gdy panuje susza trzeba bardziej obficie podlewać rośliny.

Podlewamy rośliny także zimą

Zimą także powinno się podlewać rośliny w ogrodzie. Oczywiście pod warunkiem, że nie ma mrozu.. Bardzo ważne jest to dla roślin zimozielonych, które potrzebują zgromadzić zapas wody w korzeniach.

Zimowe słońce również może je wysuszać, co szkodzi bardziej niż mróz. Gdy zima dobiega końca możemy zwiększyć częstotliwość podlewania roślin.

Zabezpieczenie przed mrozem

Rośliny zimozielone lubią, gdy gleba wokół nich zabezpieczona jest przed przymrozkami. Można przykryć ją korą, kompostem albo trocinami. Natomiast części naziemne można okryć specjalnymi siatkami dostępnymi w sklepach ogrodniczych.

Z kolei róże botaniczne dobrze znoszą mrozy i dlatego nie wymagają okrywania. Można jedynie zabezpieczyć ich szyjki korzeniowe Wystarczy u podstawy ich krzewów usypać ziemię w kopczyki.