Wakacje bez partnera – zalety samotnych wyjazdów

Wyjazdy wakacyjne bez małżonka lub partnera stają się co raz bardziej popularne. Jeszcze kilka lat temu samotne wojaże były nie do pomyślenia. Znajomi i rodzina dziwili się na początku jak to tak można oddzielnie spędzać urlop i pytali, czy aby nie przeżywamy kryzysu małżeńskiego. Obecnie spotyka się co raz więcej par wyjeżdzających oddzielnie. Istnieje co najmniej kilka powodów, dla których warto czasami wybrać się bez partnera na urlop.

Podtrzymywanie przyjaźni

W natłoku codziennych zajęć bardzo często nie mamy czasu dla przyjaciół i bliskich znajomych. Zwykłe wyjście z przyjaciółką na kawę często kończy się odwołaniem spotkania w ostatniej chwili, bo akurat którejś z nas dziecko się rozchorowało lub musiała pilnie dokończyć ważny projekt w pracy. Hotele oferują babskie wyjazdy do spa, na obozy kondycyjne, medytacyjne i inne tematyczne. W gronie przyjaciółek lub bliskiej przyjaciółki kobiety mają możliwość wypocząć, odzyskać siły witalne, zadbać o siebie i zrelaksować się. Panowie z kolei mogą wybrać męskie wyprawy albo odpoczynek na łonie natury oddając się swojemu ukochanemu łowieniu ryb.

O podróżach każdy marzy

Twoja partnerka nie lubi upałów, dzieci są jeszcze małe, a Tobie marzy się zwiedzanie Kairu? Dlaczego rezygnować z wycieczki, o której zawsze się marzyło? Jeśli nie wyobrażasz sobie takiej długiej podróży w samotności zabierz ze sobą mamę czy przyjaciela, kolegę, kogoś kto również marzy o odwiedzeniu tego samego miejsca.

Złapanie oddechu w związku

Bez wątpienia krótka rozłąka działa na korzyść w każdym związku. Jeśli para na co dzień spędza ze sobą dużo czasu, to taki wyjazd pozwala jej za sobą zatęsknić. Niektórzy rodzice dzielą się opieką nad dziećmi i zabierają je na krótkie wyjazdy, aby drugi rodzic mógł w wolnym czasie wypocząć. Czasami wyjazd solo pomaga także parom w kryzysie, bo daje możliwość przemyślenia sobie wielu aspektów związku i daje możliwość poprawy napiętej atmosfery po powrocie z urlopu.