Jak spać, żeby mieć mnóstwo energii przez cały dzień?

W XXI wieku wszyscy żyjemy szybko. Kładąc się do łóżka często zabieramy ze sobą laptopa i kończymy pracę w łóżku. Układając się wygodnie na poduszce bierzemy telefon do ręki i obsesyjnie oglądamy social media.  Jest to fundamentalny błąd, ponieważ bardzo rozprasza nas to w przejściu w stan odprężenia. Warto więc odciąć się od tych wszystkich dystraktorów. Najlepiej wynieść je do innego pokoju. Jeśli nie masz takiej możliwości ustaw wszystkie urządzenia na tryb samolotowy. Zobacz co jeszcze możesz zrobić, aby lepiej spać.

Rytuały lekiem na bezsenność

Niektórzy idąc spać stosują metodę rytuałów. Polega ona na tym, że w konkretnej kolejności wypełniają rutynowe kroki, które oznajmiają organizmowi, że pora iść spać. Wcale nie muszą być skomplikowane. Przykładowo możesz właśnie zacząć od wyłączenia wszystkich urządzeń mobilnych. Kolejną czynność może stanowić wypicie ulubionych ziół w najwygodniejszym fotelu w domu. Dobrym pomysłem jest spisanie listy rzeczy do zrobienia na następny dzień. Na koniec umyj zęby. Kiedy już zasygnalizujesz swojemu organizmowi, że pora spać idź do łóżka, zgaś światło i połóż się wygodnie.

Leżąc całkowicie się rozluźnij i staraj się pozostawić wydarzenia dnia za sobą. Wycisz się. Możesz myśleć o rzeczach, które sprawiają Ci przyjemność lub wprawiają w miły nastrój. Oddychaj głęboko. Jeżeli potrzebujesz afirmacji powiedz sobie wprost – ,,zaraz zasnę głębokim, spokojnym snem”. Daj organizmowi zwolnić i poczuj cały ten proces. Dobranoc…