Czy wszystko jest oczywiste?

Czasem jest tak, że uznajemy pewne fakty za oczywiste, natomiast w rzeczywistości jest inaczej. Być może nie wszyscy się z tym zgodzą, ale takie przypuszczenie nie wzięło się z niczego. Zresztą weźmy sobie za przykład bociany.

Czy o bocianach wiemy wszystko?

Wydaje się, że informacje na temat bocianów nie powinny zaskakiwać, ale czy tak jest w rzeczywistości? Odnosząc się do szczegółów, zapewne są osoby, które mówią, że bociany żywią się żabami. Owszem, bociany żywią się żabami, ale dzieje się to naprawdę rzadko. Bociany stawiają na dżdżownice czy pędraki. Ponadto wypada dodać norniki, małe myszki, krety, ryby i pisklęta ptaków.

Co można powiedzieć na temat wyglądu bocianów? Jeżeli uważasz, że bociany mają czerwony dziób i czerwone nogi, jest to niewielki błąd. U młodych dziób i nogi są czarne. Warto też podkreślić, że bociany mają swoje sejmiki. Najprościej mówiąc, bociany zbierają się tam, gdzie jest sporo jedzenia (sejmiki odbywają się przed wylotem do Afryki). Podczas sejmiku można obserwować nawet setki bocianów.

Dlaczego bociany stoją na jednej nodze? Czy kiedyś zdarzyło Ci się nad tym zastanawiać? Odpowiadając, niektórzy naukowcy twierdzą, że łatwiej o odpoczynek. Z drugiej strony są też tacy naukowcy, którzy skupiają się na utrzymaniu wyższej temperatury ciała. Szczególnie tyczy się to ptaków stojących w wodzie (jeżeli bocian stoi w wodzie, można zaobserwować zmienianie nogi).

Czy podane informacje okazały się zaskakujące? Pamiętaj też o tym, że poruszone informacje to nie wszystko. Ten tekst miał pokazać, że czasem nie zdajemy sobie sprawę z tajemnic, które są wokół nas.